7 kroków sprzedaży

Wycena Nieruchomości

Jedną z najważniejszych kwestii, którą trzeba wziąć pod uwagę przy sprzedaży nieruchomości, jest ustalenie właściwej kwoty, za którą nieruchomość ta ma zostać sprzedana. Odpowiednia wycena to główny element, który pozwoli nam na szybką transakcję w danej sytuacji rynkowej.

Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż nieruchomości w cenie zawyżonej, to możemy spodziewać się przede wszystkim nie tylko straty sporej ilości czasu, ale również pieniędzy. Oferta o zawyżonej cenie nie przyciąga klientów, a z biegiem czasu jej efektowność spada do zera. W takim przypadku jedynym działaniem, które może wpłynąć na zwiększenie zainteresowania ofertą, jest obniżenie ceny.

Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowanie się na taką strategię może oznaczać, że ostatecznie klient traci więcej, niż gdyby na samym początku zdefiniował właściwą cenę rynkową i dokonał szybkiej sprzedaży.

Niewłaściwa cena początkowa może przełożyć się na straty rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Korzystając z naszych usług w ramach pracy, wykonujemy analizę cenową nieruchomości i sugerujemy, w jakiej możliwie najwyższej cenie nieruchomość się sprzeda.

Plan Marketingowy

Kluczowym elementem niezbędnym do szybkiej sprzedaży nieruchomości jest wdrożenie dobrego planu marketingowego. Nasz autorski plan składa się tak naprawdę z 5 etapów:

1. USTALENIE POWODÓW SPRZEDAŻY

To bardzo ważny element, czyli określenie głównego celu sprzedaży nieruchomości. Przejście przez ten etap, czyli ustalenie podstaw decyzji klienta, jest o tyle ważne, że na tej podstawie jesteśmy w stanie dobrać skuteczne działania, które mają zostać podjęte. Dlaczego jest to tak ważne?

Inaczej wygląda proces sprzedaży, jeżeli środki z niej uzyskane mają służyć spłacie zobowiązań, a inaczej, jeśli w tle występuje druga transakcja, czyli np. zakup większego mieszkania. W jeden sytuacji celem sprzedaży będzie uzyskanie jak najwyżej kwoty sprzedaży, w drugiej zaś bezpieczna i pewna finalizacja. Cel sprzedaży ma tak naprawdę największy wpływ na planowane działania marketingowe.

2. WYCENA NIERUCHOMOŚCI

Przed nami jeden z najważniejszych punktów w całym planie. Odpowiednia wycena nieruchomości sprawi, że od tego momentu wszystko będzie szło po naszej myśli, lub zacznie układać się kompletnie przeciwko nam. Z naszą pomocą masz gwarancję, że przejdziemy wspólnie przez skuteczną wycenę nieruchomości, a Twoja oferta na pewno nie dołączy do tych wiecznie “wiszących” i nie stanie się kolejną ze źle oszacowaną ceną.

3. ANALIZA RYNKU

To punkt podczas tworzenia, którego musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Dana sytuacja na rynku nieruchomości powoduje, że fundamentem efektywnych działań jest świadomość konkurencyjnych ofert oraz ich atrakcyjność. Biorąc to pod uwagę, tylko sumienna analiza rynku pozwala na prawidłowe pozycjonowanie i efektywną promocję oferty, które przyczynią się do szybkiej sprzedaży nieruchomości.

Aktualna sytuacja na rynku jest kluczowa – jego obecna kondycja, aktualne ceny i trendy czy preferencje potencjalnych nabywców. Dlatego też istotnym elementem sporządzenia planu marketingowego powinna być dogłębna analiza rynku, która doprowadzi nas do analizy oferty.

Podczas tego kroku zadajemy naszym klientom kilka bardzo ważnych pytań, które pomagają nam wydedukować, na co możemy sobie pozwolić w przypadku danej nieruchomości i przekonać Was, że jesteśmy właściwymi osobami, które pomogą Wam ze sprzedażą nieruchomości.

4. USTALENIE CECH KLIENTA, NA KTÓRYM NAM ZALEŻY

Ten punkt odnosi się krótko mówiąc, do stworzenia profilu klienta, do którego chcemy kierować naszą ofertę. Proces ten jest jednym z podstawowych działań w marketingu oraz przy budowaniu marki.

Ustalenie cech klienta lub grupy docelowej daje nam wiedzę na temat tego, w jaki sposób musimy przygotować nieruchomość, jej opis czy sesję zdjęciową. Jeżeli poznamy dokładnie cechy grupy osób, które mogą być zainteresowane naszą nieruchomością, będziemy w stanie stworzyć ofertę dopasowaną stricte do ich potrzeb.

5. STRATEGIA PROMOCYJNA

To już ten moment, w którym powinniśmy mieć już komplet informacji odnośnie do tego, w jaki sposób będzie przebiegała sprzedaż naszej nieruchomości.

Sprawdziliśmy dokumentację, przeanalizowaliśmy rynek i ceny, poznaliśmy dokładny powód i cel sprzedaży oraz ustaliliśmy profil potencjalnych nabywców. Z kompletem takich informacji nasi specjaliści na pewno przygotują kampanię, która przyniesie oczekiwane skutki.

Home staging

Żeby szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość, musisz sprawić aby Twoje mieszkanie lub dom zdecydowanie wyróżniało się na tle konkurencji. Nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami. Wystarczy zrobić mały test. Wchodząc na portale z nieruchomościami, na co w pierwszej kolejności zwracamy uwagę? Oczywiście na zdjęcia. Często bywa tak, że nawet oferty, które wyróżniają się atrakcyjną ceną, tracą przez źle wykonane zdjęcia, które są tak naprawdę wizytówką oferty.
W naszym zespole posiadamy profesjonalnego fotografa, który specjalizuje się w fotografii wnętrz. Należy pamiętać, że każdą sesję fotograficzną nieruchomości muszą poprzedzić odpowiednie przygotowania. Nie musimy wspominać o sprzątaniu, ale równie ważne jest posprzątanie niepotrzebnych i rozpraszających elementów oraz rzeczy osobistych. Najważniejsze jest, aby fotografowane pomieszczenie było schludne, czyste i sprawiało wrażenie, że można z w nim zamieszkać w każdej chwili.
Home Staging to swoista metamorfoza nieruchomości, którą przygotowujemy pod sprzedaż lub najem. To zabieg, który przekłada się na wzrost atrakcyjności przedmiotowej nieruchomości, wydobywa jej prawdziwy potencjał za pomocą podkreślenia jej prawdziwych zalet.

PO CO ROBIMY HOME STAGING?

Potencjalny nabywca wyrabia sobie zdanie o danej nieruchomości w ciągu pierwszych kilku, kilkunastu sekund. To właśnie ten zabieg wpływa na to, co nasze oczy ujrzą w tym właśnie czasie. Dzięki niewielkim zabiegom jesteśmy w stanie sprawić aby nieruchomość przeznaczona na sprzedaż lub wynajem stała się bardziej atrakcyjna dla oka.

CO MOŻESZ ZYSKAĆ DZIĘKI HOME STAGINGOWI?

To dla Ciebie przede wszystkim oszczędność czasu, stresu i pieniędzy. Dlaczego? Usługa Home Stangingu powodująca wzrost atrakcyjności oferty sprawi, że Twoja nieruchomość szybciej się sprzeda, a Ty nie będziesz musiał oczekiwać w nieskończoność na potencjalnego nabywcę.

Fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz jest niezwykle wymagająca, a profesjonalny fotograf nieruchomości to jedna z najważniejszych osób w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Fotografia wnętrz to przede wszystkim umiejętność zamknięcia przestrzeni w wyjątkowych kadrach. Dobra fotografia wnętrz powinna pokazać zarówno przestrzeń, jak i przytulną atmosferę mieszkania. Fotografia wnętrz nie jest sprawą prostą, a sama sesja nieruchomości to proces, który wymaga doświadczenia, zmysłu artystycznego i niemałej wiedzy technicznej.

Dlaczego kładziemy bardzo duży nacisk na profesjonalne sesje zdjęciowe? Odpowiedź jest prosta. Dobrze wykonane fotografie generują dużo większe zainteresowanie daną ofertą, co przekłada się na większą ilość potencjalnych klientów, którzy daną nieruchomość chcą zobaczyć. W rezultacie zwiększamy prawdopodobieństwo szybkiej i zyskownej transakcji.

Nasze zdjęcia oddają w pełni atmosferę i styl prezentowanych wnętrz. W połączeniu z home stangingiem otrzymujemy doskonałe efekty, które przekładają się na nasz i Państwa końcowy sukces.

Wideoprezentacja

Oferta sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w obecnych czasach to już nie tylko sesja fotograficzna i przygotowanie opisu. Nasi specjaliści z najwyższą starannością stworzą dla Waszej oferty doskonałej jakości wideoprezentacje, tak aby oferta wyróżniała się pośród setek innych.
Dzięki temu nieruchomość staje się niezwykle atrakcyjna w oczach potencjalnych nabywców. W tym przypadku wideoprezentacja staje się wartością dodaną do zdjęć załączonych w ogłoszeniu, co w rezultacie w znacznym stopniu przekłada się na szybszą sprzedaż lub wynajem.

Przygotowanie oferty

To kolejny z bardzo istotnych elementów, które wpływają na atrakcyjność oferty. Fakt jest taki, że nie wszyscy lubimy pisać. W dzisiejszych czasach panuje również przekonanie, że zrobiliśmy się na tyle leniwi czy wygodni, że zbyt wiele nie czytamy. Przede wszystkim chodzi o książki, instrukcje, umowy czy opisy aukcji, czy produktów w internetowych sklepach. Nic bardziej mylnego! Pochyl się chwilę nad tym tematem – kupując nieruchomość, masz zamiar wydać kilkaset tysięcy złotych i zapewne będziesz też wspierać się długoterminowym kredytem. Czy jesteś pewny, że nie przeczytasz opisu nieruchomości? No właśnie. Potencjalny nabywca Twojej nieruchomości też na pewno go przeczyta!

Należy pamiętać, że opis jest bardzo ważnym elementem oferty. To również dzięki niemu budujemy swój wizerunek, jako sprzedającego i właściciela nieruchomości. Wieloletnie doświadczenie wyrobiło w nas pewne nawyki i nauczyliśmy się tworzyć opisy spójne z rzeczywistością, pisane poprawną polszczyzną oraz łatwe do przeczytania i zrozumienia. Przekłada się to na stworzenie wrażenia osoby, której można zaufać i trzeba traktować ją poważnie.

Kolejnym elementem, który wdrażamy na tym etapie, są również rzuty mieszkań. Jest to sprawa niezwykle istotna dla sporej części klientów, z którymi mamy do czynienia. Dlaczego? Z uwagi na to, że potencjalny nabywca na podstawie rzutu nieruchomości może wstępnie przeanalizować układ pomieszczeń przed oględzinami mieszkania i zdecydować czy jest to nieruchomość, która odpowiada jego wymaganiom.

Dzień pokazowy

Organizacja jednego dnia otwartego w tygodniu to recepta, którą zaakceptuje niemal każdy klient. Jesteśmy pewni, że to świetne rozwiązanie w przypadku sprzedaży nieruchomości, które są zamieszkane, szczególnie gdy w mieszkaniu są małe dzieci. Taka forma prezentacji przemawia również do właścicieli, którzy są już zmęczeni codziennymi wizytami potencjalnych nabywców.

Przy pomocy home stagingu i profesjonalnej sesji zdjęciowej, o których wspominaliśmy już powyżej, ściągamy klienta na miejsce. Bezapelacyjnie dzień otwarty jest w stanie stworzyć efekt znacznego zainteresowania ofertą. W takiej sytuacji u potencjalnych kupujących może wystąpić przekonanie, że oglądana nieruchomość może zostać kupiona przez kogoś innego, jeżeli będą zwlekać z decyzją o złożeniu oferty. Przekłada się to na szybszą decyzję o kupnie, a często nawet niektórzy są w stanie licytować się z pozostałymi chętnymi. W takim przypadku właściciel wybiera najlepszą dla niego ofertę i zyskuje pewność, że sprzedaje swoją nieruchomość za najlepszą cenę na rynku.